Všichni pod jednou střechou díky videokonferenci Yealink VC500
19.3.2018

Máme velkou radost! Hned dvě novinky se v březnu hlásí o slovo. Jedná se o koncová zařízení pro videokonferenci - Yealink VC500 Phone a Yealink VC500 MicPod. Víte, co je na videokonferencích to nejlepší? Můžete mít všechny zaměstnance a obchodní partnery pod jednou střechou. Ptáte se jak? Nejen o tom je náš nejnovější článek.

Všichni u jednoho stolu

Není nad osobní kontakt. Kdo z Vás má ten komfort, že má své zaměstance a obchodní partnery pod jednou střechou? I když jsou rozeseti v různých koutech země nebo snad dokonce světa, je to možné.

Nejen tento benefit přináší videokonference. Pro opravdu pohodlný přenos zvuku a obrazu je potřeba mít kvalitní koncové zařízení. Dovolte nám představit naše dvě novinky - Yealink VC500 Phone videokonferenční endpoint a Yealink VC500 MicPod videokonferenční endpoint.

Až se jednou potkáme, nebudeme si cizí

Videokonference Yealink VC500Videokonference znamená pro své uživatele nový pocit svobody. Své uplatnění najde především ve firmách. Potřebujete mít přehled o tom, v jaké fázi výroby se nachází vaše zakázky? Domluvte si schůzku se svým dodavatelem ku příkladu každé pondělní ráno. Ušetříte svůj čas, firemní náklady a také budete šetrnější k životnímu prostředí. Stačí, když se oba v danou chvíli připojíte k videokonferenci.

Máte obchodní zastoupení po celé Evropě? Propojte všechny své regionální manažery. Vytvořte svým kolegům ty nejlepší podmínky pro práci z domu.

Videokonference ale není nástroj pouze do firem. Může velmi dobře posloužit i v oblasti vzdělávání. Například profesní rozvoj zaměstnanců formou živého školení. Dále také na školách, kde se pomocí videokonference mohou spojit studenti z různých koutů světa a spolupracovat společně na projektu, učit se cizí jazyky od rodilého mluvčího nebo se jinak vzájemně obohacovat. To vše z pohodlí vlastních prostor.

Videokonference je také silný nástroj s ohledem na sociální vazby. Pokud budete na obrazovce pravidelně vídat obchodního partnera z druhého konce světa, už si nebudete cizí, i kdybyste se osobně měli vidět pouze jednou do roka. Navíc vidět to, jak se tváří člověk u komunikace s Vámi, vnímat jeho řeč těla, gesta a mimické projevy, je oboustranně velice mocným pomocníkem pro navazování trvalých a pevných obchodních vztahů.

Vychutnejte si všechny výhody videokonference s našimi dvěma novinkami - Yealink VC500 Phone videokonferenční endpoint a Yealink VC500 MicPod videokonferenční endpoint. Pojďme se podívat, co všechno nám tato zařízení nabízí.

Co se skrývá pod označením Yealink VC500 Phone a MicPod?

Videokonferenční řešení Yealink VC500 - kameraTato dvě zařízení mají mnohé společné. V prvé řadě jsou uzpůsobeny tak, aby každá osoba v místnosti mohla bez problémů a omezení komunikovat se svým protějškem na druhé straně kamery. Jsou vybaveny Full HD PTZ kamerou. To znamená, že kamera je vybavena mechanismem pro její otáčení doleva a doprava, naklánění nahoru a dolů a také přibližování obrazu. U přibližování se jedná až o pětinásobný optický zoom. Yealink VC500 MicPod využívá technologii Yealink DECT.

Verze Yealink VC500 Phone má navíc telefon CP960. Obě varianty (MicPod i Phone) mají dva mikrofony navíc. Tím je zajištěn stabilní a kvalitní přenos hlasu.

Přemýšlíte, v čem se verze Phone a MicPod liší nejvíc? Yealink VC500 Phone má přímo v sobě reproduktor, takže zvuk se šíří přímo ze stolu, kde zařízení leží. Yealink VC500 MicPod se musí spoléhat na televizní reproduktory. Verze MicPod se tedy hodí do menších zasedacích místností. Verze Phone je určena do větších zasedacích místností.

Zorné pole videokonference Yealink VC500Zkoušeli jste už někdy uspořádat nějakou videokonferenci? A stalo se Vám, že se do záběru vešli jen první 2 kolegové, kteří seděli nejblíž zařízení? I na to jsme mysleli. Širokoúhlý objektiv VC500 poskytuje rozšířené horizontální zorné pole o záběru 83 stupňů. Díky tomuto záběru se všichni účastníci během setkání uvidí.

Pokud nejste příliš technický typ a z instalace podobných zařízení máte hrůzu, budete mile překvapeni. Instalace kamery zařízení je velice snadná. Kamera se dá snadno upevnit na horní část displeje monitoru, bez problémů ji můžete umístit na televizní obrazovky o tloušťce od 1 mm do 7 mm.

Jestli neradi pročítáte tlusté manuály, naše novinka Vás jistě potěší. Coby zástupce nejnovější generace videokonferenčních systémů řady Yealink využívá VC500 intuitivní uživatelské rozhraní, které usnadňuje kontrolu hovoru.

V úvodu jsme se zmínili o možnosti pořádání školení či přednášek. Pokud Vás tato možnost zaujala, pak Vás zcela jistě nadchne i funkce nahrávání. Pomocí integrovaným USB portům připojíte snadno USB disk, na který můžete nahrávat důležité schůzky, prezentace a vše, co je hodno trvalého záznamu. Ušetříte spoustu času třeba při výcviku nových zaměstnanců. Jednoduše jim ze záznamu pustíte potřebné školení a pak se společně můžete věnovat jen problematice, která nebyla úplně jasná.

Mysleli jsme i na bezpečnost. VC500 nabízí nejvyšší zabezpečení komunikace prostřednictvím hesel a protokolů SRTP, TLS či HTTPS.

Chcete vědět ještě víc?

Pokud Vás produkty zaujaly, celou technickou specifikaci najdete na našich stránkách společně s cenou. Hledejte zde: Yealink VC500 Phone videokonferenční endpoint a Yealink VC500 MicPod videokonferenční endpoint.

Věříme, že Vás možnosti videokonference oslovili. Pokud si nejste jisti, co a jak funguje, kontaktujte přímo našeho JOYCE obchodníka. Společně najdeme to nejlepší řešení, které bude na míru Vašim požadavkům.