Videokonferenční systémy

Internet výrazně mění způsob naší komunikace. Jsme rychlejší, nechceme na nic čekat a stejné je to i s pracovními schůzkami a jednáními. Někoho baví trávit čas cestováním, přesunem z bodu A do bodu B. Pro jiné je to však naprostá ztráta času i peněz.

A tak přišly na svět videokonference Yealink.

Cestujte raději po síti s videokonferencí Yealink

Co všechno videokonference umí a proč je vůbec chtít?

Videokonference vás dneska spojí s Brnem, Ostravou, ale klidně i New Yorkem, Pekingem nebo Dubají, a to plynule, bez zasekávání. Takto se v jednu chvíli můžete spojit s celkem sedmi místy (ve Full HD kvalitě). Po nedávných leteckých katastrofách a teroristických útocích nabízí příjemné bezpečí vašeho domova či kanceláře. Nemusíte nikam cestovat. A to je stále častější požadavek. Videokonference aktuálně zažívají celosvětový boom.

Jak vybrat kvalitní videokonferenci?

Videokonference Yealink je plynuláKritérií je víc, je to podobné jako např. při výběru nového notebooku. Určitě mezi klíčové vlastnosti lze řadit rychlost, bezpečnost a kvalitu obrazu a zvuku. Čím vyšší rozlišení, tím lépe. I kvalita zvuku hraje důležitou roli. Videokonference Yealink mají integrován HD zvuk, který v sobě spojuje čistotu s nízkými nároky na datový přenos. A pak jsou tu různé vychytávky.

Je výhodné si vybrat zařízení, které podporuje komunikaci ve Full HD kvalitě a současně umí sdílet ve stejném okamžiku i prezentaci nebo sdílet pracovní plochu, nejlépe také ve Full HD.

Dobrá vychytávka je připojení více monitorů či TV současně. Pohodlně si tak rozložíte obraz na jednu televizi a probíraný dokument na druhou.

Další skvělou vychytávkou je USB port, který vám umožní připojit flash disk a nahrávat celou komunikaci nebo pořizovat a ukládat screenshoty obrazovky.

Tohle všechno najdete u videokonferencí značky Yealink.

Je videokonference náročná na připojení?

Videokonference Yealink jsou opravdu nenáročné. V pohodě si vystačí i s jen 512 kb/s při HD rozlišení, na Full HD video nám stačí 1 Mb/s. Navíc mají inteligentní dynamické nastavení šířky pásma, což znamená, že vám zajistí plynulý hovor ve Full HD i při kolísavých podmínkách sítě.

Není proto potřeba investovat do modernizace vaší stávající sítě, což potěší nejednoho ekonoma i administrátora ICT.

A co bezpečnost?

Rozhodně doporučujeme videokonference, které používají nejpokročilejší bezpečnostní mechanismy, např. ty, které využíváme u stolních IP telefonů. Jde hlavně o pokročilé šifrování komunikace (SIPS, SRTP), zabezpečený webový přístup pomocí HTTPS nebo zabezpečený přístup do sítě pomocí openVPN. Potom je bezpečnostní riziko prakticky nulové.

Bezpečnostních funkcí je více, více se o nich dovíte v produktových listech jednotlivých systémů Yealink VCS.

Centrála je základ. A co k ní?

Videokonferenci lze používat i přes telefon či tabletZákladem je MCU jednotka, centrála, plus tzv. endpointy. To jsou menší videokonference pro pobočky či jiná vaše místa. Nebo je možné je kombinovat se softwarovými aplikacemi nebo stolními videotelefony. Nabídka Yealink je bohatá.

Yealink je celosvětový výrobce IP telefonů, jejich videokonference představují to nejlepší z jejich VoIP produktů. Jsou velmi inovativní, snaží se o maximální jednoduchost ovládání, i když má samotné zařízení velmi bohatou nabídku funkcí.

I díky tomu je Yealink nejprodávanější značkou IP telefonů v Česku.